Pokud sem jdete ve špatnémúmyslu tak sem ani nechodte !!616!

Březen 2009

Návštěvnost(23.3. 2009 - 29.3. 2009)

30. března 2009 v 19:26 komentáře,atd.
Navstevnost za minuly tyden (23.3. 2009 - 29.3. 2009) je:
Pondeli: 0
Utery: 0
Streda: 0
Ctvrtek: 0
Patek: 5
Sobota: 0
Nedele: 4

Celkem: 9
jsem ráda že jsem chodíte...

slunce.JPG

Jaký obrazec se ti nejvíc líbí??

25. března 2009 v 15:49 ankety
Tak HLASUJTEEEE !!!


1.


2.


3.


4.


5.


6.

HRY-Oddechové

18. března 2009 v 16:53 ostatní
ODDECHOVÉ
::ZNAMENÁ MOJE NEJLEPŠÍ

Můj nový pokoj (hry pro dívky)

hodnocení: 10

Můj nový pokoj (hry pro dívky)
2.8MB
Hra Můj nový pokoj přináší jedinečnou příležitost, vyzkoušet si zařizování vlastního bytu. Všichni milovníci designu proto jistě zajásají nad velkým množstvím nápadů, které při hraní budou moci realizovat. Všem přejeme příjemnou zábavu.
HRÁT:


Deal or no Deal (oddechové)

hodnocení: 9

Deal or no Deal (oddechové)
493.4KB
Prokažte schopnost správného úsudku a bezchybného rozhodování, nepouštějte nervy z uzdy a snažte se mít stále chladnou hlavu. Jen tak totiž můžete dosáhnout uspokojivého výsledku ve hře Deal or No Deal. Jedná se o počítačovou verzi světově proslulé televizní soutěže.
HRÁT:


Fish Tycoon (oddechové)Fish Tycoon (oddechové)
1.2MB
Přichází parádní záležitost pro všechny milovníky akvaristiky. Fish Tycoon je hra, která běží v reálném čase, hrajete tedy i ve chvíli, kdy máte vypnutý počítač. To znamená, že právě vylíhnuté ryby průběžně rostou a na vás tak čeká překvapení, kdykoliv si hru znovu zapnete.
HRÁT:


Módní přehlídka (hry pro dívky)

hodnocení: 8

Módní přehlídka (hry pro dívky)
2.4MB
Tvůrčí schopnosti a smysl pro módu prověří netradiční zábavná hra nesoucí název Módní přehlídka. Vytvořte si virtuální postavičku a vyberte pro ni nejslušivější variaci oblečení, líčení a dalších módních doplňků. Možná vám hra napoví, čím obohatit domácí šatník ;)
HRÁT:


Snowball (oddechové)

hodnocení: 9

Snowball (oddechové)
129.4KB
Oddechovou hrou Snowball vás bude provázet jeden z manažerů, které ho si vyberete na začátku hry. Vaším úkolem je manipulovat sněhovou koulí, valící se ze svahu, aby nabrala co největších rozměrů. Vyhněte se srážce se stromy a chatkami.
HRÁT:


Snake (oddechové)

hodnocení: 7

Snake (oddechové)
373.9KB
Máte-li zájem vyzkoušet si zábavnou formu hadího života, neváhejte si zahrát hru Snake. Jistě přijdete na to, jak to hadi v životě nemají jednoduché, téměř pořád se jenom plazí a v honbě za potravou mohou velmi lehce přijít o život. V následující hře budete mít naštěstí životů 5 :)
HRÁT:


Piano Bar (oddechové)

hodnocení: 9

Piano Bar (oddechové)
684.5KB
Umíte hrát na nějaký hudební nástroj? Pokud ano, jistě pro vás nebude následující hra žádný problém, avšak i když na nic nehrajete, jistě stojí za pokus tuto hříčku vyzkoušet a třeba se i něco přiučit. Piano Bar dokonale procvičí váš postřeh a dobrou orientaci na klávesnici.

HRÁT:


Můj nový pokoj 2 (oddechové)

hodnocení: 10

Můj nový pokoj 2 (oddechové)
4.8MB
Pokud si nesměle pohráváte s myšlenkou, že byste svůj profesní život chtěli zasvětit povolání bytového designéra, zdařilá online hra Můj nový pokoj 2 bude možná prvním krůčkem na cestě, která vás dovede až k vysněnému zaměstnání.

HRÁT:


Fashion Designer (hry pro dívky)

::
hodnocení: 10

Fashion Designer (hry pro dívky)
2.5MB
Pohybovat se v módním byznysu vyžaduje kromě talentu i pořádně ostré lokty, jak se ostatně přesvědčíte sami ve zdařilé hře Fashion Designer. Mnoho nadaných lidí toužících po společenském uznání a prestiži se snaží prosadit v lákavém světě módy. Podaří se to i vám?

HRÁT.:

HRY

17. března 2009 v 21:19 ostatní

HRY

:: ZNAMENÁ MOJE NEJLEPŠÍ

Strategie

(tyhle hraji nejvíce)

Family Restaurant (strategie)

hodnocení: 10

Family Restaurant (strategie)
4.9MB
Ujměte se provozu malé rodinné restaurace a vyveďte ji z existenční krize. Dosáhnete až na vrchol a získáte pro svůj podnik 5 hvězdiček nebo se o vaší restauraci bude mluvit jako o pochybném bufetu, do kterého nevstoupí jediný slušný člověk?
HRÁT:

::Vitress (hry pro dívky)The Waitress (hry pro dívky)
939KB
Vykonávat zaměstnání servírky je velmi náročné a přesvědčit se o tom můžete ve hře The Waitress. Za úkol budete mít obsloužit co nejvíce hostů ve vaší restauraci. Jakmile budou 3 hosté nespokojeni a restauraci opustí, vaše kariéra skončí.

HRÁT:

::BOSnowplow (strategie)

hodnocení: 9

Boston Snowplow (strategie)
1.7MB
Boston byl zasažen sněhovou bouří a vy máte k dispozici pouze jediný pluh v celém městě. Vyčistěte vozovky a sesbírejte bonusy v podobě sněhových vloček a větrových bonbónů.

HRÁT:Cyber Mice Party (strategie)

hodnocení: 9

Cyber Mice Party (strategie)
388.9KB
Myšky volně běhají v ohrádce a vaším úkolem je správně rozmisťovat různé předměty dovnitř ohrádky, aby myšky došly co nejdříve do cíle k sýru. Stanou se vašimi nejpoužívanějšími bariérami zápalky, mince společné evropské měny nebo jiné předměty každodenního života?

HRÁT:

Rychlé občerstvení (strategie)

hodnocení: 10

Rychlé občerstvení (strategie)
682.5KB
Oblečte si kuchařskou zástěru, stoupněte si za pult s gyrosem a naservírujte zákazníkům co nejvíce pokrmů. Jakmile s vámi hosté přestanou být spokojeni, bezlítostně vás zbídačí! Dbejte, aby každá porce obsahovala všechny ingredience, zákazník jinak pokrm odmítne.
HRÁT:


Rychlé občerstvení 2 (strategie)

::
HODNOCENÍ 10

Rychlé občerstvení 2 (strategie)
2.8MB
Je tu další verze hry z populární série virtuálních zaměstnání. Tentokrát se opět postavíte za pult stánku s rychlým občerstvením a v určeném časovém limitu budete muset obsloužit co nejvíce hladových zákazníků. V dalších kolech přibývají další pokrmy a hra se tím stává složitější.
HRÁT:


Camper (strategie)

::
hodnocení: 10

Camper (strategie)
7.7MB
Není nad to strávit několik krásných dnů s dobrými přáteli v kempu u vody. Ve hře Camper budete pověřeni řízením rozlehlého areálu, který je vyhledávanou rekreační destinací. Stane se z vás dobrý manažer nebo budou váš kemp hosté opouštět s rozhorčením?
HRÁT:


Super Defender (strategie)

hodnocení: 10

Super Defender (strategie)
600.9KB
Planeta Země je v akutním ohrožení své existence! Cizí bytosti kolonizují jednu světovou metropoli za druhou a snaží se vyhladit celé lidstvo. Podaří se vám pomocí utajovaného obranného systému odvrátit světovou apokalypsu? Hráči s rekordními výsledky se zapíší do tabulky nejlepšího skóre.
HRÁT:Treasure Seas (strategie)Treasure Seas (strategie)
2.3MB
Ve hře Treasure Seas se vypravíte na širé moře a pokusíte se získat ze dna oceánu co nejvíce cenných pokladů. K vyzvednutí truhly s hodnotným obsahem budete na dno posílat ponorku, kterou máte možnost vylepšovat nákupem vybavení ve specializovaných obchodech na břehu.
HRÁT:


Penguin Dinner (strategie)Penguin Dinner (strategie)
804.9KB
Velmi zajímavá hra pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet, jak těžký život mají číšníci v restauracích a barech. V Penguin Diner hrajete za postavu tučňáčí slečny, která pracuje jako servírka daleko od domova a snaží se vydělat dostatek peněz na cestu zpět za svou rodinou.
HRÁT:


Found Lost (strategie)Found Lost (strategie)
1.7MB
Cestou na oslavu ke kamarádům zabloudíte v lese, auto vám vypoví službu a vy se ocitnete uprostřed neznáma. Dokážete se s touto situací vypořádat?

HRÁT:

Závodní hry

Uphill Rush (závodní hry)

::


Uphill Rush (závodní hry)
5.2MB
Uphill Rush připomíná v určitých ohledech famozní hru Elastomania. Nenechte si proto ujít jedinečnou příležitost a pusťte se střemhlav do jízdy na písečných dunách, přes vrcholky hor nebo jednoduše po ulici velkoměsta. Za trojici povedených skoků s otočkou budete moci využít Turbo!
HRÁT:


Taxi parking (závodní hry)

::
hodnocení: 10

Taxi parking (závodní hry)
589.2KB
Následující hra vás možná přesvědčí o tom, že pohybovat se taxíkem uprostřed města, není žádný med. V několika kolech následující zajímavé hry si můžete vyzkoušet, jaké by to bylo pracovat jako taxikář. Dokažte, že to s volantem opravdu umíte a umístěte své vozidlo vždy bezchybně na určené místo.
HRÁT:


Motor Bike (závodní hry)

hodnocení: 9

Motor Bike (závodní hry)
346.3KB
Motor Bike je zajímavá verze závodní online hry, která se podobá populární Elastomanii. Vaším úkolem je projet v každém kole krkolomnou trať, aniž byste zranili jezdce na vaší motorce. Čím dále se dostanete, tím budou jednotlivé úrovně obtížnější.
HRÁT:


Thump (závodní hry)Thump (závodní hry)
360.9KB
Thump je dvoudimenzionální závodní hra, ve které budete muset zajet určenou trať ve stanoveném časovém limitu. Před každým kolem si můžete zvolit obtížnost hard nebo easy. Budete schopny dohrát hru až do konce?
HRÁT:


Track collector (závodní hry)

::
hodnocení: 6

Track collector (závodní hry)
255KB
Jste jedním ze členů gangu zlaté mládeže, která se baví tím, že se projíždí po rozlehlých bulvárech a se svým parádním autem ničí vše, co jim přijde do cesty. Snažte se přejet co nejvíce chodců, srazit všechny cyklisty a nabourat ostatní auta. Pozor však na všudypřítomnou policii!
HRÁT:


Skidoo TT (závodní hry)


Skidoo TT (závodní hry)
323.7KB
Závodíte na sněžných skútrech. Snažte se zajet tratě v rekordních časech. Každá dráha se jede na několik kol a obsahuje řadu překážek.
HRÁT:

Stolní hry

Piškvorky (stolní hry)


Piškvorky (stolní hry)
7KB
Kdo si alespoň někdy nekrátil nudné školní hodiny pomocí piškvorků? Kolik čtverečkovaných papírů bylo touto zábavnou hrou ve školních lavicích popsáno? To nám určitě nikdo nepoví přesně. Jediné co můžete v tuto chvíli udělat je, že si piškvorky zahrajete online :)
Hrát:

Spostovní Hry

Snowboarding (sportovní hry)

::
hodnocení: 8
Snowboarding (sportovní hry)
1.3MB
Vášniví vyznavači zimních sportovních radovánek a zvláště pak snowboardingu zcela jistě stráví příjemné chvíle u hry s trefným a jednoduchým názvem Snowboarding. Vyberte si jednoho ze závodníků a pusťte se odvážně do zdolávání prudkého kopce plného nerovností.
HRÁT:

Bob a Dave (sportovní hry)


Bob a Dave (sportovní hry)
516.8KB
Legrační online hra Bob a Dave slibuje, díky své dobré hratelnosti a nakažlivosti, která vás nutí neustále překonávat dosavadní rekordy, skvělou zábavu.
HRÁT:

Beach Minigolf (hry pro dva)

hodnocení: 10
Beach Minigolf (hry pro dva)
275.6KB
Beach minigolf je oddechová sportovní hra pro jednoho až 4 hráče. Snažte se dohrát každou jamku pod hodnotu par. Vyzkoušíte si hru jen tak ve volném čase nebo vyzvete své přátele?
HRÁT:

Nordic Chill (sportovní hry)


Nordic Chill (sportovní hry)
1.3MB
Ani v létě jistě nepohrdnete sérií tří severských sportů. Čeká vás biatlon, skoky na lyžích a curling. Dokážete obstát v této miniaturní olympiádě?
HRÁT:

Snowboard Slalom (sportovní hry)

hodnocení: 10
Snowboard Slalom (sportovní hry)
186.7KB
V této sportovní hře projíždíte slalomem na snowboardu a vaším úkolem je projet okolo slalomové branky v co nejtěsnější blízkosti.
HRÁT:


Trampoline (sportovní hry)


Trampoline (sportovní hry)
142.8KB
V této hře se můžete vyskákat jak je libo. Snažte se provádět co největší počet salt a dopadnout na nohy. Za takovéto akrobatické prvky budete bodově ohodnoceni. Nejprve však doporučujeme vyzkoušet si herní tutorial.
HRÁT:

Wakeboarding (sportovní hry)

hodnocení: 10
Wakeboarding (sportovní hry)
799.6KB
Vyzkoušejte si originální simulaci jízdy na vodní lyži. Vaším úkolem je nasbírat co nejvíce bodů za hodnocené akrobatické prvky. Dávejte si taktéž pozor, ať se neutopíte :)
HRÁT:


Létající delfín (oddechové)

::
hodnocení: 10
Létající delfín (oddechové)
205.9KB
V online hře Létající delfín se připravte na jedinečný zážitek, jedná se totiž o skutečnou herní lahůdku. Přírodovědecké publikace uvádějí, že vodní hrátky jsou pro delfíny důležitou a nepostradatelnou součástí každodenního života. Delfín dlouholebý je dokonce vyhlášeným akrobatickým skokanem.
HRÁT:

King Pin Bowling (sportovní hry)


King Pin Bowling (sportovní hry)
150.2KB
A je tu lahůdka pro příznivce bowlingu. Všichni, kteří milují pohled, jak jejich koule sráží všechny kuželky, budou nadšeni. Zahrajte si hru King Pin Bowling a snažte se určit správný moment pro vhození koule. Každý Strike si vychutnejte s hudbou Jamese Browna.
HRÁT:

Yetisports - seal bounce (sportovní hry)

hodnocení: 9
Yetisports - seal bounce (sportovní hry)
737.8KB
V další série her Yetisports tu máme hravého Yetiho, který se snaží sportovat jak se dá a jako sportovní náčiní využívá často své kamarády. Tentokrát máte za úkol roztoči tučňáka a poté ho vyhodit co nejvýše, pomáhají Vám mrožové, kteří koukají na Vaše počínání z otvorů v ledovci.
HRÁT:SRANDIČKY

Zákony schválnosti 7 (srandičky)

hodnocení: 10
Zákony schválnosti 7 (srandičky)
1.2MB
Blonďatý mladík se rozhodl strávit příjemné odpoledne na pláži, které si chce navíc zpříjemnit sklenkou koktejlu a pohledem na krásné dívky. Buďte tak škodolibí a zákeřní, jak jen dovedete a snažte se provést nebohému turistovi co nejvíce lumpáren.

HRÁT:


Zákony schválnosti 6 (srandičky)

hodnocení: 10
Zákony schválnosti 6 (srandičky)
1.1MB
Zahrajte si další díl vypečené online hry Zákony schválnosti, ve kterém bude tentokrát vaším úkolem znepříjemnit mladému nešťastníkovi jeho pracovní den. Pokuste se mu provést co nejvíce nepřístojností, které ho naprosto znechutí a navíc zesměšní před nadřízenými.
HRÁT:


Zákony schválnosti 5 (srandičky)


Zákony schválnosti 5 (srandičky)
997.3KB
Škodolibost opět vládne světu aneb další díl oblíbené online hry Zákony schválnosti je tady. Vaším úkolem v pátém pokračování této kultovní série je poškádlit mladého Casanovu, který si k sobě na večeři pozval svou milovanou dívku.
HRÁT:


Zákony schválnosti 4 (srandičky)

hodnocení: 10
Zákony schválnosti 4 (srandičky)
1.5MB
Kultovní edici her Zákony schválnosti již není třeba na Superhrách sáhodlouze představovat. Obětí čtvrtého dílu se stává opět jedna z osobností německé politiky. Najdete všechny nástrahy, kterými lze kancléře rozhněvat? Pakliže ne, přineseme vám během několika dnů podrobný návod ;)
HRÁT:


Zákony schválnosti 3 (logické hry)

hodnocení: 10
Zákony schválnosti 3 (logické hry)
1MB
Třetí pokračování škodolibé hry Zákony schválnosti se točí kolem populárních osobností politiky v Německu. V časovém limitu máte jediný úkol, a sice vybudit v kancléři co nejvyšší hladinu vzteku a zmaru. Podaří se vám najít všechny nástrahy nebo si raději počkáte na redakční nápovědu?
HRÁT:


Zákony schválnosti 2 (srandičky)

hodnocení: 10
Zákony schválnosti 2 (srandičky)
1.5MB
Speciální vánoční verzí oblíbené hry Zákony schválnosti bychom Vám všem chtěli popřát krásné prožití vánočních svátků a spoustu dárků pod stromečkem. Princip hry je stejný, jako u prvního dílu.
HRÁT:


Zákony schválnosti (srandičky)

hodnocení: 9
Zákony schválnosti (srandičky)
1.1MB
V této legrační hře máte kouzelnou moc tropit jednomu panáčkovi všelijaké naschvály. Najděte jenom správný předmět a místo, kde jej využít a čeká na vás zajímavá podívaná. Ne aby vás ale napadlo zkoušet podobné praktiky ve skutečnosti :)
HRÁT:


:::

Barman (srandičky)

::
hodnocení: 10
Barman (srandičky)
677.3KB
Barmanské umění je opravdový kumšt, což také potvrzuje následující hra. Vaším úkolem je z rozličného množství alkoholických i nealkoholických nápojů namíchat co nejlepší koktejl. Poté, co barman vytvoří nápoj podle vašich pokynů, sám ochutná a ohodnotí kvalitu tohoto drinku.
HRÁT:

Snack Attack (srandičky)


Snack Attack (srandičky)
271.3KB
Zákazník si objedná jídlo a vy mu jej musíte donést. Na cestě vás však čeká řada překážek, a proto nesmíte jídlo rozsypat na zem.\r\n
HRÁT:


SKÁKAČKY

Red Beard (skákačky)

::
hodnocení: 10
Red Beard (skákačky)
209.7KB
Red Beard je velice originální logická skákačka s holohlavým mužíkem v hlavní roli. V každém kole se musíte dostat na konec do portálu se žlutým míčkem. Během hry sbírejte ve správném pořadí barevné kuličky a nenechávejte panáčka dlouho pod vodou.
HRÁT:_________________________________________________________________________

NO JESTLI SEM CHCETE JĚŠTĚ NĚCO TAK NAPIŠTE JAKO NAPŘ.BOJOVÉ,ATD.

MY diplomky

16. března 2009 v 19:50
Diplom od Dape.....díky

Diplom od Simči.....díky
Záhada-nebo ne?? Kruhy v obilí.

13. března 2009 v 16:32 ostatní
Kruhy v obilí. To je taky záhada. Něco jsem Vám dala.

Jako kruhy v obilí nebo jinak také agrosymboly jsou označovány jevy, kdy se v ploše osázené obilím nebo jinou zemědělskou plodinou vytvoří pravidelné geometrické obrazce polehnutím rostlin. Toto polehnutí nebylo způsobeno podle některých lidí mechanicky, ale zatím dosud neznámým vlivem. Podle odpůrců těchto teorií se jedná o lidský či přírodní výtvor.


Ze stručných zpráv ve starých kronikách vyplývá, že se lidé setkávali s kruhy v obilí již minimálně od 17. století. Systematický zájem a pokusy o vysvětlení příčin vzniku uvedeného jevu se datuje od 70. let 20. století, kdy v celém světě vznikly stovky organizací, které shromažďují dokumentaci o jednotlivých jevech s cílem objektivně posoudit možné příčiny jejich vzniku a především vyloučit ty jevy, kdy se prokazatelně jedná o zásah člověka.
Ze záznamů vyplývá, že pozorované jevy se postupně stávají více a více složitými. Zpočátku byly zaznamenávány především útvary ve tvaru kruhu nebo elipsy, často jako systém soustředných nebo vzájemně se dotýkajících kružnic. V poslední době se však objevují snímky velmi komplikovaných obrazců, kde jsou kombinovány kruhy se čtverci, obdélníky trojúhelníky a mezikružími.
Společným rysem všech pozorovaných agrosymbolů je fakt, že jsou tvořeny polehlými plochami zemědělských kulturních rostlin, které jsou ohnuty těsně nad zemí, nejsou zpřelámány a po jistém období jsou obvykle rostliny schopny dalšího růstu. Základní plodinou s výskytem agrosymbolů je obilí, jsou však hlášeny a dokumentovány kruhy vzniklé v kukuřici, vojtěšce, řepce nebo tabáku. Otázkou zůstává, zda do této kapitoly patří i obrazce pozorované v ledu, sněhu, na písku nebo i asfaltu.

Hypotézy o původu jevu
Dnes je pokládáno za prokázané, že všechny zde uváděné jevy nemají stejnou příčinu vzniku a je pravděpodobné, že ani všechny obrazce, jejichž vznik nebyl doposud vysvětlen jako působení přirozených faktorů, nevznikly stejným mechanizmem a z jediného důvodu.


Vlastnosti půdního podloží a biologické vlivy

Poměrně často jsou hlášeny jevy anomálního růstu vegetace v určité lokalitě, kdy lze poměrně velmi snadno odlišit oblasti, v nichž mají zemědělské rostliny výrazně odlišné vlastnosti (velikost, zbarvení…) od okolí. Obvykle se přitom jedná o předchozí lidský zásah do terénu - základy starých budov, trasy ropovodů a inženýrských sítí, hnojení. Zároveň se zde prakticky nikdy nejedné o úzce lokalizovanou oblast s polehnutím vzrostlé vegetace.
Spekuluje se také o tom, že přítomnost spór některých druhů škodlivých hub v omezené lokalitě by mohla vyvolat místní úhyn rostlin v určité omezené oblasti. Uvedená teorie však nevysvětluje pouhou poléhavost vegetace s možností dalšího růstu rostlin.


Energetický vliv sil planety Země

Jako nejpřijatelnější vysvětlení uváděných jevů, které neleží v oblasti klasických fyzikálně-chemických projevů hmoty se jeví často opakované tvrzení, že vznik agrosymbolů je pokusem o komunikaci naší planety s lidmi jako nejmocnějším fyzikálním projevem na Zemském povrchu. Bylo činěno mnoho pokusů o převedení řeči agrosymbolů do smysluplného jazyka včetně zapojení výkonné počítačové techniky, doposud však bezvýsledně. Je přitom třeba vzít v úvahu, že doposud chybí striktní oddělení agrosymbolů vzniklých jako důsledek recesistické činnosti několika skupin od reálně vzniklých symbolů.


UFO a mimozemšťané

Stejně jako v předchozím bodu je možno uvažovat o možnosti, že se s námi mimozemská civilizace snaží komunikovat pomocí vzniku obrazců vegetaci. Základním nedostatkem uvedené teorie je skutečnost že se doposud nepodařilo "poselství" mimozemšťanů rozluštit, přestože by se tito návštěvníci za dobu svého působení v okolí naší planety měli dokonale seznámit s možnostmi a prostředky běžné lidské komunikace.


Nový způsob přenosu energie

Podle některých zdrojů existuje v současné době možnost přenosu energie pomocí nových technologií, jejichž použití by mohlo vyvolat vznik pozorovaných agrosymbolů. Uvedená teorie patří do skupiny konspirační teorie, která předpokládá, že současné vlády vyspělých států disponují informacemi, které by mohly posunout současný technologický stav průmyslu, ale raději tyto informace zatajují s ohledem na stabilitu ekonomiky celé planety.


Obrazce vytvořené člověkem

Poměrně značná část zaznamenaných obrazců byla nepochybně vytvořena člověkem. V některých případech se autoři kruhu sami veřejně přihlásili, někdy byli dodatečně odhaleni policií nebo skupinami, zabývajícími se touto problematikou. Jako důvody pro toto jednání se uvádí:
 • Recese
 • Snaha prokázat hloupost pokusů o jiné, než přirozené vysvětlení původu obrazců
 • Finanční zisk (natáčení televizními štáby na vlastním pozemku, fotografie v novinách, placená reklama, natáčení sci-fi atp.)
 • Snaha o vlastní zviditelnění
 • Duševní porucha


Postup výroby

Kruhy se podle jejich tvůrců vyrábějí následujícím způsobem:
 • Na pole, kde má být kruh vyroben, se jeho tvůrci dostaví vybaveni různě dlouhými prkny, provazy, tyčemi a pásmem na měření.
 • Počasí se volí tak, aby bylo obilí vlhké - nedojde tak ke zlomení stébel
 • Pro příchod se volí stopy od traktoru nebo místa, kde je půda ztvrdlá a boty nezanechají otisky
 • Samotné kruhy jsou vyráběny pomocí prken, na nichž kráčí člověk podobně, jako by na lyžích kráčel bokem do svahu. Prkna se ovládají i pomocí provazů. Obilí je pak rovnoměrně polehlé a prkna rozloží váhu tak, že klasy nejsou poškozené. Polehlé obilí také zajistí, že na půdě nezůstanou otisky bot ani prken.
 • Vzdálenost u prostých kruhů se odměřuje provazem či položením jednoho konce prkna do středu budoucího kruhu, větší obrazce se vyměřují pomocí několika lidí.

Atmosférické jevy
V případě některých velmi jednoduchých plošných útvarů lze akceptovat i vysvětlení vzniku kruhů působením atmosférických dějů. Uvažujeme přitom o působení lokálních menších vzdušných vírů, které jsou analogy tornád a v místě svého působení způsobí polehnutí vegetace ve tvaru kruhu. Výskyt těchto jevů i na našem území byl v minulosti mnohokrát dokumentován.
Podobně může například působit i pokus o přistání vrtulníku, kde pohyb vzduch vyvolaný rotorem vede ke vzniku vzdušného víru lokálního významu.
______________________________________________________________________________

Pro obyčejný kruh jsou nezbytní dva lidé a prkno. Jeden je na místě budoucího středu kruhu a stojí na konci desky. Ten druhý s prknem otáčí. Nazvěme si ho kružníkem, středového pak středníkem. Kruh se tvoří v několika krocích:
 • Nejdříve prkno nakloňte pod úhlem asi šedesát stupňů tak, aby jeho plochá část byla "rovnoběžná" se stojícími stébly obilí. Prkno udržujte asi v polovině stébel. (Samozřejmě vyjma začátku tvorby.)
 • Kružník poté rovnoměrným tlakem, například nohou, oběma rukama, obilí skloní k zemi. Vytvoříte tak výseč o velikosti asi dvacet stupňů.
 • S prknem se posunete k neskloněnému obilí a vše opakujete. Středník hlídá, aby byl jeho konec prkna ve středu. Jinak by vám mohl vzniknout "šišoid".
2oo82007


2006


2005


2004- ----


Poslední slovo na závěr
No myslíme si každý něco jiného. To je jedno. Někdo si myslí že to udělali lidé někdo zase přírodní jevy. Co si MYSLÍTE VY. ?????? kDO TO UDĚLAL?? Tak PIŠTE DO KOMENTÁŘŮ

druhé prázdniny

12. března 2009 v 15:55 MOJE zážitky
ahojte tak sem zase tady..Mám druhé prázdniny! Jakto? No na začátku prázdnin jsem dostala horečku.38.00.no tak sem radši zůstala doma.Ale 16.už půjdu. Tak ahojte

anketky k CO BY....

12. března 2009 v 15:50 ankety
prosím HLASUJTE AT VÍM CO SEM MÁM DÁT !!


Bleskovka-2.

9. března 2009 v 15:52 ankety
2 bleskovkááá

0. AHOJJ

1. Jaká je tvá nej barva ?
2. Barva tvých vlasů ?


3. Kolik ti je let ?


4. Z kama jsi ?(přibližně)


5. Co je dnes za den ?


6. Jaké je počasí ?


7. Díváš se na ordinaci ?


8. Znáš Karlík a továrna na čokoládu ?


9. Víš že má ¨Proč bychom se netěšili¨i druhý díl ? ¨Proč bychom se nepotili¨


10. Chodíš ráda do přírody ?

11. AHOOJJ
DuchokTřešněPoháraja43447.gif image by Salisko692!969!2m2esdl.gif image by Lowinka!1096!.thinkheart.gif image by Salisko17-2.gif image by Saliskonota.242259258282315544545663728803918972104510701204541171x_x.Hahaha *4822*.angry-1.gif image by Salisko!811!jablíčkoILH TV-vlocka-prsíILH Pc
43447.gif image by Salisko!616!smileyspixellol-4.gif image by Salisko25801.gif image by Salisko21n.gif(100 b)o8-kyti:)blik cvak..žárovkaLoLkyilhanek WC
Camparisdiamant35n.gif(135 b)dancing10-1.gif image by Salisko

!e.cnotickaMarky017starbubczvlajkanotasněhuláksponkaaaaa?dudlíčekajaajalooolVladkawcpolojasnookskejtinekceloliťák =)Lexilush*kočíí..peaceZavináč :Dr


NAVRCHOLU.cz